WPA3 امنیت بیشتر برای شبکه شما

امنیت

WPA یک استاندارد امنیتی است که توسط Wi-Fi Alliance در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. این ویژگی برای مدیریت آنچه در هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi با استفاده از رمز عبور اتفاق می افتد، به کار می رود. WPA3 جدیدترین پروتکل امنیتی Wi-Fi است که قابلیت های تازه ای را برای بهبود امنیت سایبری در شبکه های شخصی فراهم می کند. رمزگذاری ایمن تر و مقابله با حملات این استاندارد، از شبکه وایرلس خانگی شما محافظت خواهد کرد.

WPA3 با قابلیت رمزگذاری ۱۹۲ بیتی، امنیت شبکه را در محیط های سازمانی افزایش می دهد. همچنین، سیستم پیشرفته برای اضافه کردن دستگاه های Wi-Fi، فرآیند افزودن دستگاه های IoT را ساده تر می کند. این تکنولوژی امنیت شبکه های عمومی و باز را با استفاده از OWE تأمین می نماید.

محافظت در برابر حملات

در زمان اتصال به یک شبکه وایرلس بسته با استفاده از پسورد، یک ارتباط چهار طرفه بین کاربر و اکسس پوینت برقرار می شود. WPA3 از پروتکل Simultaneous Authentication of Equals برای محافظت از این فرآیند استفاده کرده و از حملات احتمالی به ارتباط وایرلس شما حتی در صورت ضعیف بودن رمز عبور هم جلوگیری می کند. پروتکل SAE پیشرفته امکان حملات آفلاین را از بین برده و امنیت تبادل کلید را بهبود می دهد.

امنیت سازمانی پیشرفته

WPA3 از سطح امنیتی ۱۲۸ بیتی به رمزگذاری ۱۹۲ بیتی مبتنی بر کلید تغییر یافته است. این فناوری همانند مؤسسات و سازمان های دولتی حساس از یک وکتور ۴۸ بیتی برای تضمین حداکثر سطح امنیت استفاده می کند.

سیستم اصلاح شده برای اضافه کردن دستگاه های Wi-Fi

WPA3 به سیستم مدرن Easy Connect مجهز می باشد که برای کمک به اتصال دستگاه های بدون نمایشگر و اینترنت اشیاء (IoT) به Wi-Fi طراحی شده است. اضافه کردن دستگاه های خانگی به روش معمول، به یک برنامه ویژه نیاز دارد. با این حال، WPA3 شما را قادر می سازد تا با استفاده از یک کد QR دستگاه های IoT را به شبکه اضافه کنید. این روش، یک راه امن و راحت را به کاربران عرضه می کند.

شبکه های عمومی باز و مطمئن

تکنولوژی WPA3 دارای ویژگی Enhanced Open است که امنیت بیشتر اطلاعات را در زمان استفاده از هات اسپات های باز و غیر ایمن Wi-Fi فراهم می کند. هر ارتباط بین یک کاربر و اکسس پوینت توسط یک کلید منحصر بفرد رمزگذاری شده و از حملات شایع در شبکه جلوگیری خواهد کرد.

منبع: https://www.tp-link.com

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینترنت
مقایسه Wi-Fi 6 با Wi-Fi 6E

Wi-Fi Alliance اخیراً با نامگذاری مجدد استانداردهای Wi-Fi، عنوان تازه ای انتخاب کرده که درک آن آسانتر است. این استاندارد جدید Wi-Fi 6E نام دارد و باید دید که این فناوری چه تفاوتی با Wi-Fi 6 دارد. از آنجا که مدت زیادی از ورود Wi-Fi 6 به دنیای تکنولوژی نمی …

شبکه
بررسی بهترین مودم ها در بازار ایران

این روزها مودم روترهای ADSL زیادی توسط سازندگان مختلف تولید شده است. در بین این همه تنوع محصول، به بررسی بهترین، مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین مودم های ADSL میپردازیم و فروشگاه های معتبری را جهت ارایه این محصولات معرفی و با یکدیگر از نظر قیمت، زمان ارسال و …

تکنولوژی 5G
پوشش ۲۰۰ کیلومتری دکل های LTE شرکت تلسترا با کمک اریکسون

شرکت مخابراتی تلسترا با همکاری شرکت اریکسون یکی از قدرتمند ترین شرکت های مخابراتی پوشش دکل های LTE به ۲۰۰ کیلومتر رسانده اند. به این ترتیب با آزمایش های صورت گرفته روی استاندارد قبلی که ۱۰۰ کیلومتر را پشتیبانی می کرد این دو شرکت با همکاری یکدیگر توانستند با ارائه …