افزایش ترافیک وب در سراسر جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی

اینترنت

گزارش جدیدی از SimilarWeb منتشر شده که نشان می دهد وب گردی با گوشی های موبایل به افزایش کلی ترافیک اینترنت در سال گذشته میلادی منجر شده است. در مقابل، ترافیک اینترنت دسکتاپ همچنان رو به کاهش می باشد. این گزارش بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۹ انجام شده و ترافیک وب دسکتاپ، موبایل و اپلیکیشن های اندروید را مورد بررسی قرار داده است.

طبق اعلام SimilarWeb، ترافیک وب موبایل از سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۰٫۶ درصد بیشتر شده؛ در حالی که ترافیک دسکتاپ در مدت مشابه ۳٫۳ درصد کاهش یافته است. این شرکت همچنین دریافت که کاربران اینترنت تلفن همراه زمان کمتری را به بازدید از صفحات وب اختصاص می دهند.

ترافیک تلفن همراه در مقایسه با ترافیک وب دسکتاپ

در حالی که کاربرد ترافیک وب دسکتاپ رو به کاهش است، استفاده از اینترنت گوشی های همراه بیشتر می شود و کاربران ترجیح می دهند با گوشی همراه خود بیشتر از سایت هایی که محتوای آنها مربوط به اخبار، سفر، غذا و نوشیدنی، حیوانات، سلامت، جامعه، ورزش و سبک زندگی می شود، دیدن کنند.

علاوه بر این، افزایش ترافیک تلفن همراه به بزرگترین سایت های اینترنتی اجازه داده تا جایگاه خود را در اینترنت ارتقاء دهند. بازدید از ده سایت بزرگ از جمله گوگل و یوتیوب در سال گذشته به نسبت سال ۲۰۱۸ در حدود ۱۰٫۷ درصد افزایش داشته است. در مقابل، فیس بوک تنها در سال گذشته حدود ۸٫۶ درصد از بازدید کنندگان خود را از دست داد.

تأثیر گوشی های هوشمند روی زندگی ما و بر روی ترافیک وب در این گزارش به خوبی آشکار است و به احتمال بسیار این روند با توجه به تکیه افراد روی گوشی های موبایل به عنوان دستگاه های محاسباتی اصلی، در سال های آینده هم ادامه خواهد یافت.

منبع: techradar.com

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینترنت
مقایسه Wi-Fi 6 با Wi-Fi 6E

Wi-Fi Alliance اخیراً با نامگذاری مجدد استانداردهای Wi-Fi، عنوان تازه ای انتخاب کرده که درک آن آسانتر است. این استاندارد جدید Wi-Fi 6E نام دارد و باید دید که این فناوری چه تفاوتی با Wi-Fi 6 دارد. از آنجا که مدت زیادی از ورود Wi-Fi 6 به دنیای تکنولوژی نمی …

شبکه
بررسی بهترین مودم ها در بازار ایران

این روزها مودم روترهای ADSL زیادی توسط سازندگان مختلف تولید شده است. در بین این همه تنوع محصول، به بررسی بهترین، مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین مودم های ADSL میپردازیم و فروشگاه های معتبری را جهت ارایه این محصولات معرفی و با یکدیگر از نظر قیمت، زمان ارسال و …

تکنولوژی 5G
پوشش ۲۰۰ کیلومتری دکل های LTE شرکت تلسترا با کمک اریکسون

شرکت مخابراتی تلسترا با همکاری شرکت اریکسون یکی از قدرتمند ترین شرکت های مخابراتی پوشش دکل های LTE به ۲۰۰ کیلومتر رسانده اند. به این ترتیب با آزمایش های صورت گرفته روی استاندارد قبلی که ۱۰۰ کیلومتر را پشتیبانی می کرد این دو شرکت با همکاری یکدیگر توانستند با ارائه …