اسپلینترنت، اینترنت تکه تکه شده ؟

اسپلینترنت

به باور اکثر کارشناسان و کابران، اینترنت بصورت تکه تکه شده در تمامی نقاط جهان متولد خواهد شد. اسپلینترنت اصطلاحی است که از ترکیب دو کلمه انشعاب و اینترنت تشکیل شده است و شاید چنین سبکی از شبکه، آینده اتصال در دنیای فناوری باشد.بسیاری از فعالان امروزی این نگرانی را دارند که در آینده دولت ها پیرو بحث اینترنت تکه تکه شده، بتوانند دسترسی به اینترنت و شبکه جهانی را محدود کنند.
دو کشور چین و روسیه از پیشگامان نظارت بر اینترنت و محدود سازی آن محسوب می شوند، در نتیجه دولت های متعدد در تلاش هستند تا با توسعه اقتدارگرایی اطلاعاتی، برنامه هایی برای جایگزینی سرویس های بین المللی با سرویس های داخلی پیاده سازی کنند که بتوانند نظارت خود را ساده تر کنند.

یکی از راهکار ها برای مقابله با این مسئله استفاده از سیستم رتبه بندی کشور ها است، به این صورت که می توان کشور ها را بر اساس اطلاعات کمتر روی اینترنت رتبه بندی کرد و به آن ها پاداش داد.
در عین حال سازمان ملل متحد می تواند با سیستم های عظیم کنونی نظارت بر آزادی اینترنت در کشور های گوناگون را بررسی کند و سیستم نظارتی اعمال قانون بر کشور ها را ساده تر کند.
اما در نهایت اسپلینترنت و محدود سازی دسترسی به اینترنت برای هیچ کشوری مناسب نخواهد بود و می تواند بر کسب و کار، اقتصاد و پیشرفت صنایع کشور ها لطمه وارد کند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینترنت
مقایسه Wi-Fi 6 با Wi-Fi 6E

Wi-Fi Alliance اخیراً با نامگذاری مجدد استانداردهای Wi-Fi، عنوان تازه ای انتخاب کرده که درک آن آسانتر است. این استاندارد جدید Wi-Fi 6E نام دارد و باید دید که این فناوری چه تفاوتی با Wi-Fi 6 دارد. از آنجا که مدت زیادی از ورود Wi-Fi 6 به دنیای تکنولوژی نمی …

شبکه
بررسی بهترین مودم ها در بازار ایران

این روزها مودم روترهای ADSL زیادی توسط سازندگان مختلف تولید شده است. در بین این همه تنوع محصول، به بررسی بهترین، مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین مودم های ADSL میپردازیم و فروشگاه های معتبری را جهت ارایه این محصولات معرفی و با یکدیگر از نظر قیمت، زمان ارسال و …

تکنولوژی 5G
پوشش ۲۰۰ کیلومتری دکل های LTE شرکت تلسترا با کمک اریکسون

شرکت مخابراتی تلسترا با همکاری شرکت اریکسون یکی از قدرتمند ترین شرکت های مخابراتی پوشش دکل های LTE به ۲۰۰ کیلومتر رسانده اند. به این ترتیب با آزمایش های صورت گرفته روی استاندارد قبلی که ۱۰۰ کیلومتر را پشتیبانی می کرد این دو شرکت با همکاری یکدیگر توانستند با ارائه …