پوشش ۲۰۰ کیلومتری دکل های LTE شرکت تلسترا با کمک اریکسون

تکنولوژی 5G

شرکت مخابراتی تلسترا با همکاری شرکت اریکسون یکی از قدرتمند ترین شرکت های مخابراتی پوشش دکل های LTE به ۲۰۰ کیلومتر رسانده اند.

به این ترتیب با آزمایش های صورت گرفته روی استاندارد قبلی که ۱۰۰ کیلومتر را پشتیبانی می کرد این دو شرکت با همکاری یکدیگر توانستند با ارائه یک به روز رسانی نرم افزاری در دکل های های مورد آزمایش پوشش آن ها را به ۲۰۰ کیلومتر افزایش دهند که این مسئله افزایش ۲ برابری پوشش دکل های LTE را نشان می دهد.

با توجه به گفته شرکت تلسترا، ۲ برابر کردن پوشش شبکه می تواند در کاربرد های پیاده سازی اینترنت اشیاء مفید باشد.

در پیرامون رونمایی از دستاورد فوق العاده تلسترا در زمینه پوشش ۲۰۰ کیلومتری LTE، خبر هایی برای شبکه ۵G ارائه شده است. بر این اساس تلسترا قصد دارد اولین هات اسپات شبکه جدید مبتنی بر امواج ۲۶ گیگاهرتزی mmWave را راه اندازی کند که این کار ظرفیت بیشتر طول موج و توانایی ارائه سرعت بیشتر با تاخیر کمتر را به همراه خواهد داشت.

قابلیت ۵G در حال حاضر ۵ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است که با تکنولوژی جدید تلسترا این ظرفیت برای در دسترس قرار گرفتن ۵G بیشتر خواهد شد.

به این ترتیب تلسترا با دریافت مجوز از سازمان ACCC برای ارائه طول موج ۲۶ گیگاهرتزی از ۲۵٫۱ تا ۲۷٫۵ گیگاهرتز در مناطق گوناگون استرالیا توسط ACMA ارائه می کند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه
بررسی بهترین مودم ها در بازار ایران

این روزها مودم روترهای ADSL زیادی توسط سازندگان مختلف تولید شده است. در بین این همه تنوع محصول، به بررسی بهترین، مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین مودم های ADSL میپردازیم و فروشگاه های معتبری را جهت ارایه این محصولات معرفی و با یکدیگر از نظر قیمت، زمان ارسال و …

تکنولوژی 5G
اینتل، به دنبال حضور در بازار ۵G

Intel به تازگی مجموعه جدید پردازنده های خود را معرفی کرده و به نظر می رسد که هدف اصلی این کمپانی، دنبال کردن تکنولوژی های Huawei در بازار اینترنت ۵G می باشد. Intel از اولین پلتفرم چیپ ۵G خود که Atom P5900 نام دارد، رونمایی کرده که این محصول برای …

امنیت
تأثیر SD-WAN بر همگرایی شبکه، امنیت و هوش مصنوعی

SD-WAN ها یا شبکه های گسترده نرم افزار محور، اغلب به دلیل یکپارچه کردن شبکه و عملکردهای امنیتی تحسین می شوند. اما در واقع مزیت این شبکه ها بیش از این همگرایی است. به تازگی برخی از شرکت ها، شبکه، امنیت و هوش مصنوعی را بصورت زیرمجموعه SD-WAN مطرح کرده …