اسپلینترنت، اینترنت تکه تکه شده ؟

اسپلینترنت

به باور اکثر کارشناسان و کابران، اینترنت بصورت تکه تکه شده در تمامی نقاط جهان متولد خواهد شد. اسپلینترنت اصطلاحی است که از ترکیب دو کلمه انشعاب و اینترنت تشکیل شده است و شاید چنین سبکی از شبکه، آینده اتصال در دنیای فناوری باشد.بسیاری از فعالان امروزی این نگرانی را دارند که در آینده دولت ها پیرو بحث اینترنت تکه تکه شده، بتوانند دسترسی به اینترنت و شبکه جهانی را محدود کنند.
دو کشور چین و روسیه از پیشگامان نظارت بر اینترنت و محدود سازی آن محسوب می شوند، در نتیجه دولت های متعدد در تلاش هستند تا با توسعه اقتدارگرایی اطلاعاتی، برنامه هایی برای جایگزینی سرویس های بین المللی با سرویس های داخلی پیاده سازی کنند که بتوانند نظارت خود را ساده تر کنند.

یکی از راهکار ها برای مقابله با این مسئله استفاده از سیستم رتبه بندی کشور ها است، به این صورت که می توان کشور ها را بر اساس اطلاعات کمتر روی اینترنت رتبه بندی کرد و به آن ها پاداش داد.
در عین حال سازمان ملل متحد می تواند با سیستم های عظیم کنونی نظارت بر آزادی اینترنت در کشور های گوناگون را بررسی کند و سیستم نظارتی اعمال قانون بر کشور ها را ساده تر کند.
اما در نهایت اسپلینترنت و محدود سازی دسترسی به اینترنت برای هیچ کشوری مناسب نخواهد بود و می تواند بر کسب و کار، اقتصاد و پیشرفت صنایع کشور ها لطمه وارد کند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه
روش راه اندازی سیستم مش Wi-Fi

سیستم های مش Wi-Fi مدتی است که ظاهر و تجربه کار با شبکه های اینترنت خانگی را تغییر داده اند. سیستم های مش در مقایسه با روترهای معمولی از قطعات کوچکتر و جذابتری استفاده می کنند و به دلیل ظاهر خوشایند، قابلیت نصب در تمام قسمت های خانه را دارند. …

امنیت
۱۲ نکته برای رفع مشکل اتصال به اینترنت

با گسترش دستگاه های خانگی هوشمند، پلتفرم های گیمینگ آنلاین، و سرویس های پخش ویدئو، حفظ یک اتصال اینترنت قوی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. اگر در هنگام بازی یا دانلود موزیک با تأخیر روبرو می شوید، احتمال دارد که این مشکل مربوط به شما باشد، و ارتباطی …

دی لینک
D-Link سوییچ های جدید سری DGS-1250 را معرفی کرد

کمپانی D-Link به تازگی سری جدید سوییچ های هوشمند DGS-1250 را با پورت های آپ لینک ۱۰گیگابایتی، خروجی PoE، تراکم پورت بالا، رابط های مدیریتی چندگانه و ویژگی های امنیتی پیشرفته معرفی کرده است. همه مدل های این سری دارای چهار اسلات داخلی ۱۰G SFP+ هستند و اتصالاتی با پهنای …